Niedokończone książki (AudioTong, 2011)

by Jachna/Buhl

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      €4.80 EUR  or more

     

1.
01:37
2.
04:56
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

about

Jachna/Buhl - " Niedokończone Książki" Nowa płyta duetu Jachna/Buhl, na grana została ponad rok temu w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Realizatorem nagrań był Nicolas de la Vega, student reżyserii dzwięku na tejże Akademi. Na płycie pojawia się wiele "wyimprowizowanych" fragmentów, i wraz z kilkoma przygotowanymi numerami, ukazują duet w formule bardziej poszukującej. Nie bez znaczenia jest miejsce nagrań, które otwiera na poszukiwania akustyczne, choc tradycyjnie nie brakuje odwołań do elektroniki. Muzyka jest bardziej oszczędna, miejscami surowa. Perkusja i Trąbka staraja się razem dialogować i napędzać wspólnie muzykę.


Piotr Lewandowski, POPUP.MUSIC:

"Drugi album duetu Jachna / Buhl to bardziej akustyczna i wewnętrznie zróżnicowana propozycja niż „Pan Jabu” z 2009 roku. Muzyka ponownie improwizowana, ale tym razem osadzona w bardziej piosenkowych formach, a może raczej prowadząca do takich. Przez akustyczny posmak, chwilami bliższa jazzu, zwłaszcza w takich perełkach jak filigranowy Bernstein’s Mood, albo radosna Straż Ogniowa, chwilami oszczędnemu improv, jak w urozmaiconych instrumentami klawiszowymi Tajemnych Schodach. Za wyjątkiem zamykającego album Zmęczonego Łosia, elektroniczne wtręty tym razem nie mają charakteru loopów, wokół których oscyluje improwizacja, odgrywają raczej rolę akcentów kolorystycznych, jak wodniste linie w W Słońcu Dawnych Dni, ale delikatne obłoki w rozmarzonym Przypływie Odpływie. Muzycy bardzo dobrze wykorzystali fakt nagrywania w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wpuszczając sporo powietrza i naturalnego pogłosu. W swej szerszej palecie barw płyta zdaje się bardziej zaplanowana niż pierwsza, ale być może to pokłosie swobodniejszych warunków nagrania. Dwóch elokwentnych i uważnych instrumentalistów konsekwentnie buduje swój język i prawdziwą przyjemnością jest obserwowanie tego procesu."

credits

released September 12, 2011

Wojtek Jachna - trąbka, flugelhorn, elektronika
Jacek Buhl - perkusja

Nagrano w lutym 2010 w Bydgoszczy
Realizacja, nagrania, mix i mastering Nicolas de la Vega

tags

license

all rights reserved

about

Jachna/Buhl Bydgoszcz, Poland

Wojtek Jachna (trumpet, flugelhorn, electronics) and Jacek Buhl (drums, percussion) formed Jachna/Buhl, a spontaneous duo of experienced collaborators performing improvised music in the point of conjunction of different musical vibes: jazz, electronics, free improvisation. They recorded three albums. Contact: wojtekjachna@gmail.com ... more

contact / help

Contact Jachna/Buhl

Streaming and
Download help